5 способів навчити дитину керувати своїми емоціями
НАВЧІТЬСЯ РОЗУМІТИ ВЛАСНІ ЕМОЦІЇ Щоб допомогти дитині в майбутньому будувати більш щасливі стосунки, треба почати з себе. Заведіть звичку прислухатися до себе, до своїх почуттів і визначати їх. Що там, всередині, відбувається?
Як це можна назвати? Дуже важливо відрізняти один емоційний стан від іншого, розуміти, як змінюється настрій протягом дня, бути свого роду спостерігачем, помічаючи й усвідомлюючи причини тих чи інших емоційних реакцій.
ГОВОРІТЬ ПРО СВОЇ ПОЧУТТЯ (це зовсім не страшно)Набагато краще говорити щиро:«Ось ти прийшов зі школи такий рум’яний, мені дуже цікаво, що у тебе сталося за день».«Бачу, ти серйозно чимось спантеличений. Мене турбує твій стан. Не хочеш розповісти, що трапилося? »«Слухай, ти такий натхненний сьогодні! Не можу втриматися від запитання: що ж такого було в школі?»
МІНІМІЗУЙТЕ ОЦІННІ СУДЖЕННЯ У наших силах сформувати у дитини розуміння, що будь-яке судження – це лише суб’єктивна думка іншої людини. У кожного своє бачення, своє сприйняття світу й оточення.
ДОПОМАГАЙТЕ ДИТИНІ ДОЛАТИ СИЛЬНІ ЕМОЦІЇ
Перевірена методика – фізична активність. А ще можна порахувати до трьох – теж працює. Щоб знайти застосування енергії, що переповнює, можна пробігтися, викинути сміття, повіджиматися. Фізична активність – це чудовий вихід.
МАЛЮЙТЕ, ТАНЦЮЙТЕ, СПІВАЙТЕ, ПИШІІТЬ І ГРАЙТЕ РАЗОМ ІЗ ДИТИНОЮ
Творчість – потужний інструмент самовираження, і його можна чудово використовувати з дітьми.
Іноді набагато простіше описати емоційний стан не словами, а якимись іншими виразними засобами. Наприклад,
намалювати, а потім обговорити, пояснити, що означають ці кольори, ці форми і так далі. Таким же чином можна і порухатися, заспівати, станцювати. Всі засоби хороші, головне – бути уважними до почуттів своїх і того, хто поруч.