👌Декілька активностей, які допоможуть вашому малюку просуватися у розвитку навичок слухання та говоріння

Пропонуємо вам декілька активностей, які допоможуть вашому малюку просуватися у розвитку навичок слухання та говоріння.

📌 Вони найкраще підходять для дітей у віці 18-24 місяці. Але ви також можете орієнтуватися на можливості вашої дитини та використовувати їх з молодшими або старшими дітьми.Вам не обов’язково практикувати їх усі щоденно. Знайдіть те, що сподобається вам обом, та робіть це протягом вашого дня тоді, коли вам зручно⬇ .

✅ Дзеркало

Запропонуйте малюку розташуватися навпроти дзеркала. Знайдіть частини тіла на собі та малюку, відтворіть різні гримаси. Погляньте, чи може дитина наслідувати вас. Веселіться та смійтеся разом у цей момент!✅ Фотоальбом

Покажіть дитині фото знайомих людей та назвіть їх: «Це тато. Це мама. Це дядя та ін..». Попросіть малюка знайти дорослих на фотографіях. Якщо ваша дитина може відповісти вам, запитайте в неї: «Хто це?». Можливо, ви зможете пригадати певні події з вашого життя, які трапилися нещодавно. Наприклад про те, що тато нещодавно подарував нову іграшку, і попросити знайти її з-поміж інших.

✅ Книги

Пропонуйте малюку розглядати книги, у яких є небагато тексту, чіткі та зрозумілі зображення. Не перетворюйте читання книг на іспит. Натомість самі розповідайте дитині про ілюстрації простими словами та реченнями. Заохочуйте малюка показувати різні картинки в книгах за вашим проханням. Додавайте різні жести на позначення предметів та заохочуйте дитину відтворювати їх. Це сприятиме розвитку навички наслідування.

✅ Пісні

Малюки полюбляють слухати пісні або короткі віршики. Пропонуйте малюку долучитися до них на доступному рівні (наприклад, показати жест по змісту віршика або додати доступне слово у кінці рядка). Така активність також може допомогти відволікти малюка, наприклад, стоячи у черзі. Якщо ваша дитина відмовляється, не хоче продовжувати слухати пісню – не наполягайте. Можливо, дитині зараз не зовсім зрозумілий її зміст, тому вона може уникати цього.

✅ Полювання за скарбами

Зберіть кілька улюблених іграшок вашої дитини і заховайте їх у кімнаті. Скажіть своїй дитині, що вона вирушає на пошуки «скарбів», і спонукайте знайти їх, надаючи їй підказки: «Твоя лялька під подушкою», «Машинка – за диваном», тощо.

✅ Вибір

Малюкам важливо відчувати можливість впливу на дорослого. Дати їм вибір – один із способів дозволити їм це зробити. Під час одягання запитайте: “Хочеш сьогодні одягнути червону майку чи синю?”; під час перекусів також ви можете сказати: «Ти хочеш печиво чи бублик?». Ваш малюк може відповідати вказівним жестом або простим словом, якщо він знає назву предмету.

✅ Нові слова

У цьому віці маленькі діти поступово накопичують нові слова. Створіть список слів у своєму телефоні або повісьте його на холодильник, щоб ви могли записувати слова, які ваш малюк намагається сказати. Таким чином кожен у вашій родині може заохочувати використання цих слів під час гри або повсякденних справ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *