Основні причини «істерики» при аутизмі

🔻1. ЗМІНИ У ЗВИЧНОМУ РОЗПОРЯДКУ ДНЯ

▪ Коли щось йде не так, як планувалося, це може викликати стрес. Для аутичних людей зміни у звичному розпорядку набагато важчі, ніж для інших людей.

🔻2. ЗАНАДТО ГУЧНІ ЗВУКИ та ШУМ

▪ Підвищена сенсорна чутливість часто зустрічається у людей в спектрі аутизму: надлишок інформації від органів чуття викликає перевантаження.

▪ Найчастіше перевантаження зв’язане з шумними, хаотичними місцями, де навколо повно людей.

🔻3. ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ ЧЕРЕЗ НОВУ СИТУАЦІЮ/ ОБСТАНОВКУ

▪ Нова обстановка може спровокувати нервовий зрив через різні фактори. Це може ти зміна звичного розпорядку, багато нових людей, підвищена тривожність та необхідність спілкуватися з новими людьми, які можуть не розуміти нейровідмінних людей.

🔻4. БАГАТОЛЮДНІ МІСЦЯ

▪ Численні громадські місця часто бувають багатолюдними – торгові центри, вокзали, ресторани, музеї, театри. Такі місця, де збирається багато людей, можуть викликати надмірно сильне перевантаження різних органів чуття і спровокувати нервовий зрив.

🔻5. НЕЗАДОВОЛЕНІ БАЗОВІ ПОТРЕБИ

▪ Важко зберігати силу духа, якщо ви гостро потребуєте їжу, воду або сон. Незадоволені базові потреби багатократно підсилюють стреси та втому і ви лишаєтеся більш вразливим перед стимулами навколишнього середовища.

🔻6. КОЛИ ВАС НЕ РОЗУМІЮТЬ

▪ Більшість нейротипових людей не знають як взаємодіяти з аутичними людьми під час розмови. Дуже часто відбувається, що оточуючі вас не розуміють і не намагаються зрозуміти.

▪ Коли вас зовсім не розуміють або ви в ситуації, яка в принципі вас не влаштовує, наприклад, треба виконати завдання, яке потребує багато соціальної взаємодії, це викликає крайній ступінь стресу і може призвести до нервового зриву.

🔻 7. СЕНСОРНЕ ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ

▪ Підвищення чутливості до того, що відбувається у навколишньому світі – це класична особливість при аутизмі, якщо органи чуття перевантажуються або піддаються надмірній стимуляції, це може призвести до нервового зриву.

▪ Надмірна стимуляція може бути пов’язана з освітленням, шумом, багатолюдними місцями і ситуаціями, коли все це відбувається одночасно.

🔻8.СПЕЦИФІЧНІ «МАЛЕНЬКІ» ПРИЧИНИ

▪ Інколи причина нервового зриву може бути пов’язана з тим, що здається дрібницею для інших людей, а для аутичної людини це специфічний конкретний фактор. Це може бути невеличка зміна в розпорядку дня, пропущене слово в розмові, смак певного овочу або одна специфічна пісня по радіо. Хоча й оточуючі можуть не помітити цю «дрібну» причину, вона може викликати серйозне перевантаження.

🔻9. ВІДЧУТТЯ ВТРАТИ КОНТРОЛЮ НАД ТИМ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ

▪ Стабільний розклад дня, рутина та передбачуваність в житті втішають та заспокоюють. Але якщо щось виходить з-під контролю, стає хаотичним, викликає тривожність, надмірну стимуляцію, сенсорне перевантаження та може привести до нервової кризи. Відчуття хаосу може виникнути, якщо декілька дрібниць одночасно пішли не так.

🔻10. ВІДЧУТТЯ, ЩО ТИ НАЧЕ В ПАСТЦІ

▪ Збереження комфорту в фізичному просторі дуже важливе. Якщо таке відчуття по якийся причині втрачається, то це може призвести до нервового зриву. Наприклад, неможливість покинути тісне приміщення, неможливість завершити розмову з ким-небудь, хто втручається в твій особистий простір.

🔻11. НЕПРИЄМНІ СОЦІАЛЬНІ СИТУАЦІЇ

▪ Соціальна взаємодія сама по собі може викликати виснаження, розгубленість та дискомфорт. Для деяких осіб певні види соціальної взаємодії напряму приводять до нервового зриву, особливо коли від вас щось хочуть багато осіб одночасно. Зриви часто пов’язані з тим, що вас перебивають або відбувається часта та різка зміна теми розмови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *